Loni jsem se zúčastnil Icarus Trophy Race - 1000 mil dlouhého extrémního závodu v Africe. Byl to vlastně letecký ultramaraton z Jihoafrické republiky, přes Botswanu do Zimbabwe. Pro tento závod jsme vyvinuli a upravili loni nový F-light 200. Skončili jsme s Eugenem ( náš jihoafrický dealer a specialista na dlouhé lety) těsně na druhém a třetím místě.
Minulý víkend mě překvapila cena za tento přelet (1600 km za 4 dny) při vyhlašování soutěže XContest. Na stupních se sešla naše stará Nirvana banda. Martin Lexa vyhrál suverénně český ročník trojuhelníkem 322 km a Pavel Stoupa Štěpán zase exceloval při přesnosti přistání. Že bychom ještě nepatřili do důchodu?
No ale co se událo za ten rok s technikou? Nirvana dokončila a začala úspěšně prodávat verzi F-light 200 XC a kdyby pořadatelé nezrušili Icarus Trophy v Brazílii, určitě bychom tam s Eugenem zase bojovali o nehynoucí čest a slávu.
Takto létáme a Eugene chystá nádherný závod v Africe.
No a kromě toho se náš kamarád připravuje na jiný extrémní přelet v Rusku (ale ticho, odkud kam je zatím tajemství). Tak pokud mi zase moje plány vyjdou, rád se obou akcí zúčastním.

Kontaktní formulář

Ozveme se Vám nejpozději následující pracovní den, děkujeme.

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů