F-light&Go část 5 photo

Je pondělí odpoledne a zítřejší předpověď je suprová. Tak se chystám na ranní výlet s lehkou krosnou F-light. No a protože mi v garáži stojí dvě F160 a jedna F200, bude dobré vzít dva piloty sebou. Volám Gabošovi do dílny a ten mi říká, že je tam zrovna Petr Sluníčko Vitásek. Na můj dotaz jestli ráno se mnou letí váhal asi jednu vteřinu. Další adept Petr Matoušek. Ten se právě vrátil z Mistrovství světa v Thajsku a také bez rozmyšlení potvrzuje účast.
Večer se scházíme na letišti. Skupina 6 vírníků a 10 pilotů se zítra chystá a týdenní výlet do Německa a Francie. Kluci sedí večer ve Flyway a plánují podrobnosti. Sylva má přichystánu spoustu dobrot a výborné vínko. Prostě chyba tu nebýt.
Ráno nás budí bezvětrné počasí a slabý variábl z východu. V pěti minutách jsme všichni ve vzduchu a letíme do Žďáru nad Sázavou. Za Prostějovem se vítr stáčí na jihovýchodní, takže i my měníme trasu. Česká Třebová je město železnic a já jsem tam ještě nebyl. Kluci mě následují a vychutnáváme si nádherný ranní výlet.