Hike & Fly s F-light photo

Plánuji zúčastnit se akce pořádané Mirkem Orosem na Rané u Loun. Hike & Fly mistrovství ČR v tomto novém způsobu sportu. Jde o závod v létání s padákem a běhu nebo chůze.
Beru sebou nový paramotor F-light a chci v samostatné testovací kategorii absolvovat zadanou trasu a přemýšlet při tom o zadání podobného závodu pro paramotoráře. Protože většinou cestuji vírníkem, nebude ani dnešek výjimkou. Náladám tedy celou výbavu do Caliduse a za necelé dvě hodiny jsem na místě. Při brífingu vidím, že mi bude stačit jedno vyšlapat Ranou s motorem na zádech a potom už jenom třikrát přistát a dvakrát odstartovat na motokrosu. Nemusím tedy nijak spěchat letové části i s návraty mám v kapse, mohu tedy v mezičase dát vyzkoušet F-light s padákem Petrovi Dvořákovi, se kterým se po dlouhé době opět potkáváme. Startuje jako kdyby ani neměl 12 letou pauzu a přistává zkušeně zpátky.
Já tedy absolvuji s touto přestávkou celou trasu a polehávám v cíli. A už jsou tu první závodníci. Tak společné foto a velké gratulace. Jsou to borci a závidím jim jejich létání a hlavně kondici.
Odpoledne si jdu ještě zalétat trochu do termiky. Vyvezu se do stoupáku za Oblíkem a hodinu si polétám zatímco ostatní obdivuji z vrchu při jejich pochodech nebo bězích po trati.
Druhý den mám štěstí na zajímavé atrakce. Vlastivědný výlet s Garbošem po Českém středohoří s kvalifikovaným výkladem, vírníkem s top rogalistou Petrem Poláchem a výlet plachťákem s Tomášem Barvou. A potom ještě hezká cesta zpět.
Dekuji Mirkovi a všem závodníkům za inspirativní podnik. Už přemýšlím jak spojit moje dvě hobby. Létání s paramotorem a běh nebo jiný pohyb.