1
Redakce

Redakce

F-light&Go #38 aneb den plný cestování

Pro cestovatele s našimi paramotory F-Light potřebujeme vyzkoušet novou variabilní kapsu na věci. Nejlepší je tedy jít si s tímto paramotorem zalétat.

Tak začíná můj cestovatelský den. Nejprve jedu z domu na elektrokoloběžce. Ty jsou přes aplikaci Bold půjčovány ve Zlíně. Ve městě předsedám na trolejbus a v Otrokovicích na vlak. Aby mě lehce po šesté taxikář přivezl z nádraží na letiště v Přerově.

Krosnu a ostatní mám nachystáno v hangáru a na elektromotorce Kuberg si vše převezu na stojánku kde se chystám startovat. Je nádherné ráno a téměř bezvětří a hezky svěže, ale už teplo. Prostě škoda neletět. Syn Míša hraje in-line hokejový turnaj v Uherském Brodě a kluci s Fly kempem táboří u Hodonína. Tak mám hned krásný plán cesty.

Letím do Brodu přes Zlín. Ten pohled se mi nikdy neokouká. Let mi trvá asi hoďku a chvíli hledám přistání blízko stadionu. Nakonec volím posekanou louku ani ne dva kilometry pešky. Nechávám padák s krosnou u keře vedle a poklusem stíhám začátek zápasu. Kluci hrají hezky a už se na jejich kombinace i pěkně dívá. Ale po desáté už začíná trochu foukat a bohužel ne úplně mým směrem. Takže raději pokračuji dál. Tentokrát si už neberu kombinézu a zkouším tedy zvětšovat kapsu na maximum. Další hodinku do Hodonína už mě pěkně houpá termika. Vzpomenu si na Icarus Trophy v Africe, kdy jsme letěli na speedu celé dny. Podobný bigbít. Tentokrát mě ale čeká na konci vlídné přijetí od kamarádů pilotů, kafe, buchty a pivo. No a nemusím na vlak, ale mám dovoz zpátky přímo na letiště. Jarda mě naloží a cestou domů mě vrátí na letiště do Přerova.

Ač je neděle, tak tady Mechy létá výcvik. Já beru Tibora z rodinného klanu Marišinů za sebe do Calidusu a jdeme se rozhlédnout po okolí.

U tovačovských štěrkáčů to žije a spousta lidiček se koupe. Takže nastupuji na jednokolku a vyrážím do hangáru na druhé straně letiště, kde mám malého Kompresse. To je přesně pro tento minivrtulníček. Letím se okoupat na skašovský štěrkáč.

Létání už bylo pro dnešek dost. Tak nasedám na elektrokolo a za hoďku a půl jsem zpátky doma. Po výborných jahodových knedlících mé ženy padám totálně unaven do postele.

Dnes jsem na F-Light&Go použil celkem 12 dopravních prostředků. Z toho 3 létající aparáty. Celkem slušná neděle.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku