F&G_16_2
Picture of Redakce

Redakce

F-light&Go část 16.

S Mírou Orosem hanácké kolečko

S Mírou jsme už za dobu co se známe něco společně polétali. Ale po jeho rekordním letu X-Czech (čti krosček) 9000 km za 90 dní na paramotoru po České republice se cítil trochu přelétán a přiznal se, že posledních pět let na takovém létacím aparátu vlastně pořádně nelétal. Nejvyšší čas nasadit mu na záda F-light 160, dát mu nový jednopotah a vydat se s ním na cestu.

Večer jsme si udělali zkušební kolečko a ráno krátce po svítání mažeme do vzduchu. Plán byl letět po větru, ale kvůli dalšímu programu ne moc daleko. Tankujeme tedy na hodinu letu. Letíme nad Moravou směrem na Olomouc, ale potom uhýbáme doprava a vydáme se Moravskou bránou nad Lipník. Tady je hezká zřícenina hradu Helfštýn. Odtud máme v úmyslu letět do Hranic na Moravě.

Po kontrole paliva nad Helfštýnem ale obracíme zpět na Lipník. Já přistávám úplně bez benzinu a Mírovi zbývá po hodině a půl slabý půllitr. Uf, to bylo těsně. Vlakem z Lipníku je to do Přerova skok a spokojeně tedy ještě pijeme kávičku s dalšími piloty. Míra stříhá krátké video a slibujeme si brzké opakování provedeného výletu.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku