F-light&Go_18_8
Redakce

Redakce

F-light&Go část 18.

S Petrem Matouškem z Přibyslavi do Býkovic

Kluci z Přibyslavi organizují na letišti paramotorovou výstavu. Pavlína plánuje vzít Nirvana stan a představit náš nový F-light 160 a 200 a také nové oblečení. Já bych se chtěl zastavit a pokecat s kamarády a zároveň se proletět s Peťou Matouškem. Sobota vypadá jako optimální. Peťa Šegát paramotorový pilot a nově i majitel hezkého Calidusu mi slibuje mě tam zavést a taky se podívat co je nového.

Vyrážíme ve 12 a za necelou hodinku jsme na místě. Celé letiště je provoněno prasečí pečínkou, která se točí na ohni. Trochu jsem si pokecal s kamarády, místně polétal a ukázal klukům jak funguje jednopotah a potom už s Petrem vyrážíme domů. Trochu lituji večerního posezení, které musím obětovat, ale dnes letíme po větru a zítra bych to s jihovýchodním prouděním musel tlačit proti, nebo letět jinam a přijet vlakem. Se zapadajícím sluncem je super letět na východ.

Vše je krásně osvětleno a prodlužující se stíny malují krajinu. U Býkovic zahlédnu padáky. Létám tu často a rád vždy zamávám z vírníku Jožkovi Kačerovi s jeho kurzíkům. Dnes tedy s padákem mezipřistání na kafe. Domů to máme 50 minut, tak 15 minut kafe a ještě stihneme přistát za světla. Ale Jožku jsme dlouho neviděli a je o čem povídat. Tak nás Bára zve na skvělou večeři a my voláme Pavlínu ať nás po cestě přibere, a rádi posedíme až do tmy.

Tak nevím, jestli se to dá počítat když jsem nejel vlakem ani autobusem, ale beru že auto i vírník jsou dobré prostředky k tomu, aby se letělo s padákem. Už se těším na podzimní barevné výlety a za 14 dní máme zavírání nebe na Straníku. Tady bývají hory už krásně vybaveny a akce se koná tradičně (až na tři vybechané roky) už od roku 1993 ještě za éry paragliding klubu Nirvana Zlín.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku