F-light&Go_33_7
Redakce

Redakce

F-light&Go část 33.

Na Bouzov a na Mírov

Zítra je poslední srpnový pátek. Ráno bude hezky a bezvětří. Končí prázdniny, tak se s nimi pojďme rozloučit hezkým výletem na padacích. Martin Orlík se bez váhání přidává a Peťa Vitásek také dlouho neotálí. Je tady na servis Juraj, ale musí vyrazit k domovu, tak nás ráno doprovodí alespoň k Olomouci a pak se bude vracet. Dáváme mu tedy k odzkoušení nové Rodeo Blue line a sami si mezi sebe rozdělíme F-lighty s obaly pro F&Go. Padáky Warp a Snake zaručují stejnou rychlost.

Chtěl bych letět Drahanskou vrchovinou a navštívit hrad Bouzov a věznici na Mírově s přistáním u Zábřehu. Sem je to vzduchem 90 kilometrů a odtud mám vyzkoušeno Leo expresem zpátky za pouhých 40 minut. Startujeme před sedmou a Juraj se po půl hodině letu s námi loučí a vrací se zpátky. My uhýbáme ke kopečkům a Martin s Petrem mě následují. Ale rovinka od Olomouce mě nebaví, tak šlapu do speedu s počkám kluky u kopečků.

Občas se ohlédnu a protože je vidím, letím dál. U Slatinic na ně čekám, ale objevuje se jen Martin. Vydáváme se tedy společně zpátky hledat Petra ale nemůžeme jej ve vzduchu objevit. Poslouchám ale muziku v přilbě FC5 z bluetoothem připojeného telefonu a tak zkusím Petra vytočit. Přistál v pořádku u Třebčína v poli a suší padák. Až později si poslechneme podrobnosti. Pro nouzové přistání si vybral bezva hladké pole a až těsně před přistáním si všiml traktoru, který tam stříkal močku. Smradlavý a mokrý padák (bohužel můj) pak trochu osušil u nádraží a znovu odstartoval tentokrát už na cestu zpátky. Po našem návratu už jej sprchoval čistou vodou a sušil u hangáru.

My ale kopírujeme lesíky a hájky a fotíme se nad Bouzovem a Mírovem. Oj jak je krásné svobodně si létat, zatímco jiní na nás smutně koukají z nádvoří věznice. V Zábřehu po skoro dvou pohodových hodinách ve vzduchu přistáváme na louku kilometr od nádraží. Viděli nás z blízkého domu a přišli se zeptat, jestli jsme v pořádku a něco nepotřebujeme. Hezký pocit pro piloty. Potom už jenom sbalit výbavu, pěšky z kopce na nádraží, povinné foto s Janem Eskymo Welzlem, slavným to místním rodákem, a vlakem zpátky do Přerova. Prázdniny sice končí, ale na podzim máme ještě naplánováno mnoho hezkých výletů. Více se o podobném způsobu cestování dočtete na stránkách www.nirvana.cz

Ráno při svítání nade mnou přeletěly husy. Zrovna měnily formaci. Tak pojďme poletíme také
Peťa startuje na letišti v Přerově. Ještě neví jaké dobrodružství jej dnes čeká

Podpořte nás sdílením!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku