176328395_6093235094036116_1606380698759405596_n1
Redakce

Redakce

Nirvana F-light & POD sedačka

Přistání s F-light POD sedačkou
Jak zpřístupnit motorové létání vyznavačům termiky a zároveň neodradit paramotorové specialisty?
Řešením je vzít lehký stroj a připnout k němu volnolétací sedačku.
To se lehce řekne, ale hůře udělá. Pro Nirvánu byla cesta vzít zkušeného pilota, který má konstrukční vlohy a nechat jej volně pracovat. Výsledný efekt předčil má očekávání. Už tady u nás jsem se na prototypu vozil. Ocenil jsem v české zimě ochranu proti chladu, ale těšil jsem se do Afriky, kde konečně vyzkouším hotové dílo ve všech podmínkách.
Volným létáním jsem před více než 30 lety začínal a hodně času strávil v termice. Potom jsem se ale věnoval více než 10 let soutěžnímu motorovému létání, abych sportovní kariéru ukončil na ultra letech s paramotorem. No a právě nová sedačka mě vrací přímo ke kořenům, aniž bych musel oželet klasický motorový paragliding. Stačí přihodit sedák a jste z termiky zpátky na malém sedátku s nejhezčím výhledem a stroj (Nirvana F-light) zůstává. Také na dlouhé lety je pohodlí PODu odměna pro pilota.
Po startu lehce vklouznete do kokonu, jen za pomocí gumy kolem nohy, okamžitě zapadnete do pohodlného sedáku a před přistáním jen pokrčením nohou pohodlně vyklouznete. Odkládací prostor i záložák, vše je po ruce.
No a pokud chcete za půl hodiny třeba pozorovat slony a hrochy a POD by vám kazil rozhled, jednoduše vyměníte sedačky.
Pojďte to vyzkoušet ….

Podpořte nás sdílením!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku