F-light&Go_21_30
Redakce

Redakce

F-light&Go část 21.

Z Přerova do Lednice

Velikonoce trávíme s kamarády na Smraďavce pod Buchlovem. Moc hezké místo na pěší tůry. Ale je taky moc hezky na létání, tak přemýšlím, jak to skloubit dohromady. V sobotu po výšlapu si sjedu na letiště pro padák a v neděli ráno si někam zaletím. Bezva plán. Ale když jsem odpoledne na letišti a k Buchlovu je to jen necelých 60 km, rozhoduji se letět přímo. Jízdárna Milovice, Chřiby, Velehrad, Buchlovice a už jsem nad cílem cesty. Nádherné počasí s navíc to s větrem kolem 5 m/s do zad ještě hezky upaluje.

Přistávám hned vedle penzionu. Večerní posezení, noc ve spacáku s padákem pod hlavou a ráno za kuropění (vlastně kvákání žab a bečení ovcí) vyrážím dál na jih. Karel Šindar také létá (jak jinak když je tak hezky), tak si letíme podél řeky Moravy naproti. Potkáváme se u Rohatce a spolu potom oblétáme Hodonín a okolí a přistáváme nedaleko Bojanovic na jejich nové super přistávačce. Zajedeme na kávičku, ale mě láká ještě popolétnout dále. Teď už to bude v pěkné termičce. Mám nový padák Warp 22 (nástupce super pocedeného závoďáku Hadrona od Dudka). Ten si chystám na Icarus Trophy do Brazílie, ale ještě jsem jej neměl doseřízen a tak teď letim na oblíbeném Snake 20 light.

No a testuji F-light 160 Ultimate. Parádní kousek. 16 kg prázdná hmotnost a při 7000 otáčkách mi to stoupá přes 2,5 m/s. Tak tedy dále směr Břeclav a Lednice. Je to dalších asi 50 km a vítr mě popohání, tak si budu přitáčet ve stoupácích. Nikam nespěchám a Karel mi navíc slíbil odvoz, zmrzlinu a kafe v tomto pořadí . Oblétnu hezký lednický areál a vybírám přistávačku pro skupinu vírníků. Příští sobotu se tu koná běh ze seriálu Běhej lesy a my bychom sem měli vézt vírníkama spřátelené zlínské běžce. Nakonec přistávám spokojený u cesty nedaleko Břeclavi. Karel zrovna přijíždí a veze mě zpátky. Zmrzlina taky byla a já ještě stihnu naši pochodovací partu v druhé části tůry.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku