F&G_28_19
Redakce

Redakce

F-light&Go část 28.

S mým učitelem a jeho učitelem na výletě aneb jak být na dvou paramotorových srazech v jeden den

Tento víkend se konal tradiční Slet chroustů na Červeném potoce v Jeseníkách a zároveň podobná akce v Krnově. Na chrousty jezdím dlouhé roky rád a Spolku přátel vzduchoplavby fandím a obdivuji tuto skupinu nadšenců. A Krnov je jen 65 km vzdálen vzdušnou čarou. No neleťte tam. Tak jen zkouším koho ukecám na cestu tam a později už přes den zpátky. Karel Šindar se přidal ihned a Jirku Koudelu jsem také nemusel dlouho přemlouvat. Máme domluven svoz, protože hromadnou dopravou bychom Karlovu tříkolku těžko svezli zpátky a navíc se pokusíme zase vrátit vzduchem.

Po startu nás trochu spláchne malá přeháňka. Ta sice územní zbytek létajících nadšenců na potoce, ale kdo by se takovou maličkostí zabýval. Nádherný výlet letními Jeseníky a cesta hezky odsýpá. V Krnově potkáváme spoustu známých. Karin děkujeme za kafe a Marcellovi za benzín a po hodince povídání letíme zpátky. Tady také vlastně zjišťujeme jak je to s těmi učiteli. Jirka Koudela v roce 1993 naučil na motoru létat Karla. Toho jsem znal z jednoho z prvních volnoletacích kurzů na Rané a on mě zase v roce 1994 (v mé nucené volnolétací pauze po držkopádu v Alpách) ukázal že na motoru to jde létat i za barákem. Takže mám sebou na výletě učitele mého učitele i jeho žáka.

Zpátky nás po třiceti kilometrech pěkně pohoupe turbulence a termika v sedle nedaleko Pradědu a u Velkých Losin naši návratovou distanci zkrátí blížící se bouřka. Stihneme přistát, sbalit věci a dát si u nejbližšího motorestu pivo. Smažák už jíme raději pod střechou neboť se spustil pořádný slejvák. Druhý den, tedy v neděli ráno, vyrážíme na hodinový výlet po trase přehrada Pastviny, vodní akrobatický areál Štíty a jsme odměněni fantastickou podívanou. Nádherné viditelnosti i nekonečná mlha. Víkend a šest nalétaných hodin, večerní muzicírování i setkání s přáteli a syn Michal s kamarádem Tomem zvládli křížové starty. Mohu si přát víc ……

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku