F&G_5_19
Redakce

Redakce

F-light&Go část 5.

Z Rožnova pod Radhoštěm do Javorníku

Jsme s rodinou na chatě nedaleko Javorníku na Moravsko – Slovenském pomezí. Jezdíme s naší výletovou partou z ulice (cca 40 dospělých a dětí) a turistíme pěšky. Moc mě to baví, ale zároveň přemýšlím, jak tam nacpat výlet na paramotoru a přitom se stihnout zúčastnit každodenních výšlapů. Vstanu dříve (stejně vstávám velmi brzy ráno) poodjedu si vlakem, no a na snídani přiletim zpátky. …. a nápad je na světě ….

Nejprve si na WINDY najdu co bude zítra foukat. Potom v AIR NAV PRO zvolím přibližnou vzdálenost, kterou chci letět. Pak se v GOOGLE MAPÁCH podívám, kudy poletim, aby mě to bavilo. Pak se podívám na mapu českých drah kudy nejlépe jet. V IDOS si vyberu spoj a v podrobném rozpisu zastávek najdu opět podle google map stanici, od které je blízko na start.

Z původního 75 km vzdáleného Valašskeho Meziříčí se stávají 72 km Branky. Holštýnské vrchy, Vsetínské vrchy, Vítkovické vrchy a Bílé Karpaty na hranicích. Dobrá volba. Takto připraven se začínám těšit na cestu. Ještě vyřešit drobný detail. Brzo ráno odsud pojedu na vlak do Moravského Písku asi autem. Abych nemusel nikoho budit. Pro auto mě pak někdo zaveze. Nebo raději pojedu na elektro motorce Kuberg Freerider po polních cestách.

Ráno před tímto letem si jdu zaběhat po okolí s Liborem. Je doktor specialista na operace kolen na soukromé klinice v Rožnově pod Radhoštěm. Když s ním při konverzačním výběhu konzultuji údržbu svých kolen, zmíní se mimoděk, že zítra jede do Rožnova operovat jednu pacientku. Nenápadně se mu tedy nanominuji do auta a škrtám celou přípravu z Branek. Podléhám pohodlné cestě autem a už si plánuji co cestou zpět uvidím. Pojďme se na to podívat …..

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku