F-light&Go_6_3
Redakce

Redakce

F-light&Go část 6.

Z Přerova do Tišnova ve dvou

Přijel nás navštívit náš polský dealer a kamarád Mirek. Je to zkušený pilot a výborný kluk. Rychle jsme se domluvili na krátkém ranním výletu. No ale protože jsem skončil práci před pátou odpoledne a do devíti je světlo, tak proč nevyrazit hned. Máme dva F-lighty 160, já mám Snake 20, Mirek Snake 22 XX.

Východní ještě poměrně svižný vítr mi nahrává a já slibuji proletět se na Macochu v Moravském krasu. Cílem cesty je Tišnov, nebo Letovice. Beru si i vysílačku na leteckém pásmu, kdyby se vítr změnil, ať můžeme do brněnského CTR. Mám nový malý s kompaktní Wooxung, který umí dělení 8,33. Startujeme před 18 hodinou. Letí to hezky a Macochu přelétáme a fotíme asi po hodinovém letu. Přistání v Tišnově a po něm nás čeká velké překvapeni.

První “čumilové” jsou Proksík se synem, kteří kolem právě projíždí na kole. Vlak do Brna nám jede za hodinu, ale ouha z Brna do Přerova jede poslední vlak 21:02 a my přijíždíme 21:07. Spoléhal jsem na nějaké zpoždění, ale jako na potvoru vlak odjížděl přesně. Náhradní řešení autobus do Olomouce a vlakem do Přerova. Autobus je dálková linka Praha-Užhorod.

Přijíždí o čtvrt hodiny později a nechce nás vzít, že je plný. Vysvětlili jsme mu asi dost přesvědčivě, že je naše poslední spása (taxi Brno-Přerov- naše varianta brod se pohybuje na Liftago od 1400 do 1900 Kč) tak nás posadí na sedadlo druhého řidiče. V Olomouci staví ale mimo vlakové nádraží a díky jeho zpoždění máme na 800 metrů přechod jen 7 minut. Vzpomínám jak minulý týden při Hyke&fly na Rané vítěz Standa Majer popisuje, že posledních 10 km zpět běží s padákem v čase 6 minut na kilometr.

Tak my jsme na nádraží za 5 minut a tady zjišťujeme, ze jsme mohli jít podchodem pod kolejištěm a bylo by to o 300 metrů kratší. Věřil jsem domorodcům a nedíval se do google map! No ale vlak stíháme, taxi nás z nádraží převeze na letiště a my máme dost času na nějakou klobásku a závěrečnou jakuzzi, která ukončí tento bezva odpolední výlet.

Podpořte nás sdílením!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku