intro
Redakce

Redakce

Paramotorový závod Andalusia 2020

Úžasné létání v úžasné Andalusii, těžký 515km dlouhý závod po trati, směřující od Atlantiku, do středozemí – jeden dokonalý den. Takový byl letošní, paramotorový závod v Andalusii se šestnácti skvělými, španělskými piloty na startovní listině. Vzlet probíhal za rozbřesku, závod nás provedl čtyřmi otočnými body kolem Sevillského CTR, s maximální přípustnou výškou letu 300m AGL až po Lucenu, kde se z CTR vylétalo, poté do Mancha Real a přes horskou přírodní rezervaci Natural Parque Sierra Mágina do cíle na Palomareské pláži.

Všechny týmy udělaly nejméně dvě, ale i tři zastávky na doplnění paliva (byl stanoven maximální limit 18litrů paliva na palubě). Všechny, kromě toho našeho – mě J (díky úžasnému stroji a NOVÉ, efektivní, kokonové sedačce!). Zvládnul jsem celý závod s jedinou zastávkou na dotankování (pro dva pětihodinové lety, jsem potřeboval pouze 31 litrů paliva!) a navzdory malým zpožděním (o 20 minut zpožděný start kvůli mému chybnému úsudku a z něho vycházejícího špatného rozhodnutí a dalších 35minut kvůli špatnému nastavení při tankovací zastávce) jsem dosáhnul cíle jako 2. paramotor J.

Zamiloval jsem si F-light 160 s kokonem, pro jeho pohodlnost, nízkou spotřebu a váhu – revoluční způsob pro všechna budoucí dlouhá XC dobrodružství.

Martin Orlík

NIRVANA

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku