intro
Redakce

Redakce

Paramotorový závod Andalusia 2020

Úžasné létání v úžasné Andalusii, těžký 515km dlouhý závod po trati, směřující od Atlantiku, do středozemí – jeden dokonalý den. Takový byl letošní, paramotorový závod v Andalusii se šestnácti skvělými, španělskými piloty na startovní listině. Vzlet probíhal za rozbřesku, závod nás provedl čtyřmi otočnými body kolem Sevillského CTR, s maximální přípustnou výškou letu 300m AGL až po Lucenu, kde se z CTR vylétalo, poté do Mancha Real a přes horskou přírodní rezervaci Natural Parque Sierra Mágina do cíle na Palomareské pláži.

Všechny týmy udělaly nejméně dvě, ale i tři zastávky na doplnění paliva (byl stanoven maximální limit 18litrů paliva na palubě). Všechny, kromě toho našeho – mě J (díky úžasnému stroji a NOVÉ, efektivní, kokonové sedačce!). Zvládnul jsem celý závod s jedinou zastávkou na dotankování (pro dva pětihodinové lety, jsem potřeboval pouze 31 litrů paliva!) a navzdory malým zpožděním (o 20 minut zpožděný start kvůli mému chybnému úsudku a z něho vycházejícího špatného rozhodnutí a dalších 35minut kvůli špatnému nastavení při tankovací zastávce) jsem dosáhnul cíle jako 2. paramotor J.

Zamiloval jsem si F-light 160 s kokonem, pro jeho pohodlnost, nízkou spotřebu a váhu – revoluční způsob pro všechna budoucí dlouhá XC dobrodružství.

Martin Orlík

NIRVANA

Podpořte nás sdílením!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku