oman2018
Redakce

Redakce

XC dobrodružství v Ománu – 2018

Tato expedice mě spojila dohromady s Petrem Matouškem. Na podzim roku 2018 jsme měli příležitost, připojit se k pilotům světového formátu (jmenovitě například Alexe a Miriam Mateosovy, Victora Rodrigueze, Wojtka Bodgala nebo Dimitara Kolidakose – to je jen zlomek z nich) na této výjímečné expedici napříč Ománem. Jakožto delegáti Nirvany, s Petrem po boku, jsme spolu s ostatními, objevovali nádhernou přírodu, úžasnou kulturu a pohostinnost této země divů Arabského poloostrova.

Příjemné počasí, středně silný vítr a usměvavé slunce každý den, nám dopřáli týdenní XC výlet přes panenské pobřeží Arabského moře, nezkrotné hory a vysoké písečné duny divokých pouští.

Po „škytavce“ z prvního dne, způsobené skoro zadřenými motory (nenamíchaný benzín rozhodně není nejlepší způsob, jak začít první let na Ománské půdě J), jsme s Petrem, vědomi si možné katastrofy, jež mohla udeřit kdykoliv, byli nuceni k defenzivnímu, obzvlášťě opatrnému způsobu letu. Nirvana stroje však prokázaly výjímečnou odolnost vůči našim chybám a tvrdým podmínkám, jimž jsme je vystavili a spolehlivě nás provedly napříč všemi nástrahami, které si pro nás drsná, k motorům nepřívětivá příroda připravila. Nemohl bych si pro mě a Petra, přát na naší cestě za parťáky žádné jiné motory více, než právě tyto, díky jejich hmotnosti peříčka a fascinující odolnosti.

Martin Orlík

Nirvana

Podpořte nás sdílením!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku