oman2018
Redakce

Redakce

XC dobrodružství v Ománu – 2018

Tato expedice mě spojila dohromady s Petrem Matouškem. Na podzim roku 2018 jsme měli příležitost, připojit se k pilotům světového formátu (jmenovitě například Alexe a Miriam Mateosovy, Victora Rodrigueze, Wojtka Bodgala nebo Dimitara Kolidakose – to je jen zlomek z nich) na této výjímečné expedici napříč Ománem. Jakožto delegáti Nirvany, s Petrem po boku, jsme spolu s ostatními, objevovali nádhernou přírodu, úžasnou kulturu a pohostinnost této země divů Arabského poloostrova.

Příjemné počasí, středně silný vítr a usměvavé slunce každý den, nám dopřáli týdenní XC výlet přes panenské pobřeží Arabského moře, nezkrotné hory a vysoké písečné duny divokých pouští.

Po „škytavce“ z prvního dne, způsobené skoro zadřenými motory (nenamíchaný benzín rozhodně není nejlepší způsob, jak začít první let na Ománské půdě J), jsme s Petrem, vědomi si možné katastrofy, jež mohla udeřit kdykoliv, byli nuceni k defenzivnímu, obzvlášťě opatrnému způsobu letu. Nirvana stroje však prokázaly výjímečnou odolnost vůči našim chybám a tvrdým podmínkám, jimž jsme je vystavili a spolehlivě nás provedly napříč všemi nástrahami, které si pro nás drsná, k motorům nepřívětivá příroda připravila. Nemohl bych si pro mě a Petra, přát na naší cestě za parťáky žádné jiné motory více, než právě tyto, díky jejich hmotnosti peříčka a fascinující odolnosti.

Martin Orlík

Nirvana

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku