F-light&Go_15_5
Redakce

Redakce

F-light&Go část 15.

S Pavlem Cyrou Burešem z Přerova do Spytihněvi

Pavel je můj výživový poradce, běhá Spartany, pořádá kruhové tréninky a létá na paramotoru. Teda už zase létá. Jeho poslední předchozí let na Rodeu je již pětiletou historií. Bylo tedy potřeba zkusit, jestli se to nezapomíná. Sraz ráno v 6 na letišti v Přerově. Jedno cvičné natažení vrchlíku a můžeme letět. Nic nefouká, tak se vydáváme k němu do Spytihněvi a plán je dále do Hodonína, nebo Břeclavi. Super výlet. Kroměříž, řeka Morava, Bělovský jez. Nad Žlutavou potkáváme padák s tříkolkou.

Kamarád Pavel je myslivec a po ránu kontroluje revír. Musím nalétnout až před něj aby zvedl oči od srnek a všiml si nás. Nad Spytihněví letíme pozdravit vstavající rodinu a divím se, proč Cyra přistává na hřiště. Benzinu je dost a Hodonín ještě v dálce. Přilbou s bluetoothem mi říká, že mu v krosně něco ruplo a najednou ticho. Přistávám tedy vedle něj a ihned zjišťuji závadu. Půjčil jsem mu svůj prototypový stroj, kde zkoušíme odlehčovat různé díly. Řemenice byla odlehčená až moc a rozloučila se s námi.

První, kdo se objevuje je další kamarád a pilot Drahoš, který vedle fotbalového hřiště buduje hokejové kluziště. Nakládá nás do své dodávky a za nedlouho už snídáme v nádražním bufetu v Otrokovicích. Dál už je to klasika. Vlak, odvoz z nádraží a kafe na terase Flyway. Slibujeme si s Cyrou, že příště to dolétneme a oba mažeme pracovat.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku