118272968_3504305222914579_7866159970352393868_n[1]
Redakce

Redakce

F-light&Go část 31.

No tak to vidíš. Kvůli jinému létání, práci a ostatním radostem a starostem jsem neletěl padákem na výlet už dobře třičtvrtě roku. Maximálně jsem si letos zalétal kolem komína. V neděli jsem se vracel přes Beskydy ve vírníku z bezva víkendové akce se synem Míšou a jak přilétáme do Hostýnských vrchů, strašně se mi tady chce letět s padákem. To je přece to moje nejmilejší hřiště v našem vzdušném moři.
Kontroluji windy -hlásí na zítra slabý severozápad a ráno bez mlhy. Proč se ale vlastně vůbec dívám. Jsem dítě štěstěny ( znáte od Deep Purple Soldier of Fortune) a hezké letecké počasí mě celý život na mých cestách provází jaksi samo.
Jeden telefon Martinovi a jeden ženě Janě (letecké opušťáky dostávám celkem lehce) a je vše domluveno. Večerní posezení na letišti v Přerově a ráno na pohodu ve dvou Hostýnky, Vsetínské vrchy, Pulčín a vlakem od slovenských hranic od Lidečka zpátky do Přerova.
Zpočátku máme trochu kouřmo, ale už u Kašavy se v kopcích vyjasnilo a za bezvětří se flákáme vysoko a nízko po Valašských kotárech. Nic lepšího si nemohu přát. Stejné padáky Dudek Warp a krosny Nirvana F-light a s Martinem spolu létáme ještě od bezmotorové éry v 90 letech. On pořád létá s padákem na volno (zrovna včera byl létat na kopci který dnes přelétáme) já už jsem bez motoru neletěl od roku 96, ale teď si to spolu užíváme. Od Všeminy a kolem Vsetína je to nejlepší. Nízko nad lesy a loukami našeho rodného Valašska. Bezvětří, nádherná viditelnost, teplo. Ani se mi nechce v Horní Lidči přistávat.
Ale za půl hodiny nám jede vlak přes Vsetín do Přerova, takže šupajda na zem a balit.
Když Martin přenáší rozloženou krosnu, šlápne na kanál zakrytý litinovým vínem a zmizí mi z očí. Naštěstí jej právě krosna zachrání a nezapadne do více než dvoumetrové hloubky. Už ale slyším ty komentáře na rozbitý stroj. Něco v duchu …tak a teď nějakou o Karkulce….. toto mi prostě nikdo nemůže uvěřit.
Při přestupu ve Vsetíně stihneme jedno pivo a v Přerově už nás čeká Pavlina, která s ochotným povolením zablokuje půlku přerovské taxi flotily. Pánové zkuste to taky a vsadím se, že dostanete do řepy.
Mě odváží na poradu a Martin si jde dnes ještě zalétat na kopec.
Nádherný konec prázdnin.

Podpořte nás sdílením!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku