118272968_3504305222914579_7866159970352393868_n[1]
Picture of Redakce

Redakce

F-light&Go část 31.

No tak to vidíš. Kvůli jinému létání, práci a ostatním radostem a starostem jsem neletěl padákem na výlet už dobře třičtvrtě roku. Maximálně jsem si letos zalétal kolem komína. V neděli jsem se vracel přes Beskydy ve vírníku z bezva víkendové akce se synem Míšou a jak přilétáme do Hostýnských vrchů, strašně se mi tady chce letět s padákem. To je přece to moje nejmilejší hřiště v našem vzdušném moři.
Kontroluji windy -hlásí na zítra slabý severozápad a ráno bez mlhy. Proč se ale vlastně vůbec dívám. Jsem dítě štěstěny ( znáte od Deep Purple Soldier of Fortune) a hezké letecké počasí mě celý život na mých cestách provází jaksi samo.
Jeden telefon Martinovi a jeden ženě Janě (letecké opušťáky dostávám celkem lehce) a je vše domluveno. Večerní posezení na letišti v Přerově a ráno na pohodu ve dvou Hostýnky, Vsetínské vrchy, Pulčín a vlakem od slovenských hranic od Lidečka zpátky do Přerova.
Zpočátku máme trochu kouřmo, ale už u Kašavy se v kopcích vyjasnilo a za bezvětří se flákáme vysoko a nízko po Valašských kotárech. Nic lepšího si nemohu přát. Stejné padáky Dudek Warp a krosny Nirvana F-light a s Martinem spolu létáme ještě od bezmotorové éry v 90 letech. On pořád létá s padákem na volno (zrovna včera byl létat na kopci který dnes přelétáme) já už jsem bez motoru neletěl od roku 96, ale teď si to spolu užíváme. Od Všeminy a kolem Vsetína je to nejlepší. Nízko nad lesy a loukami našeho rodného Valašska. Bezvětří, nádherná viditelnost, teplo. Ani se mi nechce v Horní Lidči přistávat.
Ale za půl hodiny nám jede vlak přes Vsetín do Přerova, takže šupajda na zem a balit.
Když Martin přenáší rozloženou krosnu, šlápne na kanál zakrytý litinovým vínem a zmizí mi z očí. Naštěstí jej právě krosna zachrání a nezapadne do více než dvoumetrové hloubky. Už ale slyším ty komentáře na rozbitý stroj. Něco v duchu …tak a teď nějakou o Karkulce….. toto mi prostě nikdo nemůže uvěřit.
Při přestupu ve Vsetíně stihneme jedno pivo a v Přerově už nás čeká Pavlina, která s ochotným povolením zablokuje půlku přerovské taxi flotily. Pánové zkuste to taky a vsadím se, že dostanete do řepy.
Mě odváží na poradu a Martin si jde dnes ještě zalétat na kopec.
Nádherný konec prázdnin.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Napište komentář...

Dejte nám LIKE na Facebooku